
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 5.5 mm |
| Length | 13.2 mm |
| Width | 13.2 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 5.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 12.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 11.0592 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 3.3 V |
| Supply Current | 20 mA |
| Max Supply Current | 20 mA |
| Schedule B | 8542320050 |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
